Kastamonu Basketbol SK

U16 Erkek Takımımız Namağlup Şampiyon

Gün Medya Grup sponsorluğunda gerçekleştirilen 2019 – 2020 Sezonu U16 Erkekler Basketbol Yerel Ligi sona erdi.

Toplam 5 takımın mücadele ettiği çift devreli lige Çankırı’dan Çankırı Basketbol Akademi Spor Kulübü de katıldı.

Hüsnü Tandoğan Spor Salonu, Tosya ve Daday Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaların ardından Kastamonu Basketbol Spor Kulübü U16 Erkek Takımı oynadığı 8 karşılaşmayı da kazanarak namağlup şampiyon oldu.

Bu yıl Kastamonu Basketbol Spor Kulübü’nün tüm alt yapı takımları Tema Koleji sponsorluğunda liglere katılıyor.

Bu destekle sahaya çıkan KBSK U16 takımı da,  kazandığı şampiyonluğun ardından ilimizi 25 – 29 Şubat tarihlerinde Yozgat’ta düzenlenecek olan Bölge Şampiyonası’nda temsil edecek.

KBSK’YA TEMA KOLEJİ DESTEĞİ

Tema Koleji, Kastamonu Basketbol Spor Kulübü alt yapı takımları sponsorluğu yanında ayrıca şampiyon U16 takımının 10 sporcusuna %100 burslu eğitim veriyor. İlimizde henüz ilk eğitim – öğretim yılında olmasına rağmen varlığını hissettiren Tema Koleji, Kastamonu Basketbol Spor Kulübü sporcularını hem sportif hem de akademik açıdan desteklerken, ayrıca sosyal alanda da bir çok imkan sağlıyor.

Şampiyon takımı ve teknik ekibini tebrik eden Kastamonu Basketbol Spor Kulübü Başkanı Nihat Saka, Tema Koleji ve Kastamonu Basketbol Spor Kulübü işbirliğinin ilimiz çocuklarına sayısız olanak sağladığına değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Kastamonu Basketbol Spor Kulübü olarak bizler basketbolu çocuklarımızın yararına bir araç olarak kullanıyoruz. Kumsaldaki deniz yıldızı misali bir çocuğumuz bile basketbol sayesinde hayatına olumlu yönde katkı sağlayacak ise bu bizim için yeterli. Sezon başında Tema Koleji’ni tercih etmemiz, Kolejimizin kurucusu Sayın Malik Bey’in de aynı anlayış ile bizlere yaklaşması bu önemli işbirliğini doğurdu. Her iki taraf da çocukların menfaatini düşünüyor ve gelecekte yapılacak çalışmaları bu doğrultuda kurguluyor. Kastamonulu bir çocuğun basketbol sayesinde özel ve elit bir eğitim kurumundan %100 bursla yararlanması inanın tarifi mümkün olmayan bir mutluluk. Şampiyonluklar yaşanır, başarılar bir şekilde kazanılır ama yıllar sonra unutulacaktır. Ancak bir çocukta bırakacağınız olumlu izler kalıcı olacaktır. Temennimiz bu güzel işbirliğinin gelecekte de devam etmesi ve gelecek jenerasyonlarımızın aynı imkanlardan yararlanması. Ben kulübüm, teknik ekibim ve sporcularımız adına Tema Koleji kurucusu Sayın Dr. Malik Erdoğan’a, değerli kolej idarecilerimize ve eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

GÜNCEL HABERLER

Kulübümüz Olağan Genel Kurulu Yapıldı Olağan Genel Kurul 17 Eylül’de Bir Teşekkür De Teknik Ekibe! Kulübümüzden Ferhat Suha Köse’ye Teşekkür! KBSK Yaz Basketbol Okulu Çalışmaları Sona Erdi! 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. Yılı Kutlu Olsun! Kulübümüzden Bir Organizasyona Daha Destek U14 Erkek Takımımız İlimizi Bölge Şampiyonası’nda Temsil Edecek U16 Kız Takımımız Namağlup Şampiyon U16 Erkek Takımımız Namağlup Şampiyon